Nederland, Texel4 april 2024, door Sascha Laks

Overnachten op Texel: de leukste hotels en accommodaties

Nederland, Texel, 4 april 2024, door Sascha Laks

Overnachten op Texel: de leukste hotels en accommodaties

Als je denkt aan de waddeneilanden, dan denk je eigenlijk direct aan Texel toch? Gelukkig kennen we die andere eilanden van de TV-TAS ook vrij goed inmiddels, maar Texel is er wel eentje waar je graag naar terugkeert. Hoewel veel nog lekker van de oude stempel is, zijn er af en toe toch nog nieuwe hotspots die er tussenuit springen. En ook deze hotels en accommodaties vinden we zo leuk.

Een mix van gouwe ouwe en nieuwe plekken op Texel om te overnachten vind je in dit lijstje.

Meer tips voor Texel? Die vind je hier.

De Waddenlodges - Uitzicht op Texel

De Waddenlodges - Uitzicht op Texel

Wat schreeuwt er nou meer vakantie dan zon, zee en strand? Veel meer is er niet nodig om een prachtige vakantie te hebben. Tenminste, dat vinden wij. Daarom is het heerlijk om even er tussen uit te piepen en de boot naar Texel te nemen. En waar je dan moet slapen? Bij de Waddenlodges, alsjeblieft.

Een heerlijk vakantiehuis voor zes personen. Van alle gemakken voorzien, en dus perfect om even bij te tanken. Met een groot terras en heerlijk uitzicht op zee, want het allerfijnste aan dit huis is dat er een privéstrand bij zit. Gewoon de voordelen van het strand, maar met luxe en comfort bij de hand en lekker veel privacy. De woonkamer is met daglicht overgoten door de grote glazen pui. En de keuken? Alles erop en eraan. Er is een grote houtkachel, deze zorgt voor die heerlijke sfeer met dat knisperende haardvuur. Er zijn drie slaapkamers en twee badkamers. De badkamers hebben een inloopdouche, waarvan eentje ook nog een sunshower heeft. Prima vertoeven hier.

Meer info over deze prachtige Lodge? Die vind je hier.

Miko B&B in de Koog

Miko B&B in de Koog

Miko runt namelijk aan de rand van het dorp De Koog een heerlijke bed and breakfast waar ook nog eens honden welkom zijn. Het beste van twee werelden (hondenbezitters weten het: vaak vind je óf een adres dat gewoon niet zo leuk is, óf je viervoeter is niet welkom)!

Eigenaar Miko richtte zijn B&B eigenhandig in. Sterker nog: hij maakte bijna alles zelf. De mooiste kamer is de strandkamer: boven je bed werd een ‘sterrenhemel’ gemaakt en naast je bad gaat de zon standaard onder (of komt-ie op, maar net hoe je het bekijkt). Je krijgt iedere ochtend een grote picknickmand met een lekker, iedere dag anders, ontbijt voor je deur. Geen gedoe, gewoon goed en precies wat je ‘s ochtends nodig hebt. Die mand mag bovendien gewoon mee het strand op/ de duinen in voor een picknick. Komt goed uit, want je hoeft de deur maar uit te lopen, de straat over te steken en je bent in de duinen.

Miko B&B

Just Texel Suites & Appartments

Just Texel Suites & Appartments

In het hartje van Den Burg kun je overnachten bij Just Texel. And we are here for it. Want man o man het interieur van deze suites is geweldig. De prachtige beachy-stijl die ze hier hebben gecreëerd zorgt voor dat instant vakantiegevoel. Met een mooie rieten hangstoel in de hoek, of een heerlijke loungebank. Er is genoeg plek om te chillen.

Dat gezegd te hebben, naast een vette accommodatie, heb je ook nog eens toegang tot een eigen strandhuisje, zodat je de beachy vibe gelijk door kunt zetten naar het ‘echte’ strand.

Even om een sfeerbeeld te schetsen: de hele dag op het strand, met een wijntje de zonsondergang bekeken, hup de spullen in het strandhuisje voor morgen, en dan door naar Just Texel, waar de heerlijke douche met alle luxe en comfort op je wachten.

Just Texel

Op Oost

Op Oost

Met maar liefst twaalf suites biedt Op Oost een prachtig hotel midden op Texel. De suites zijn verdeeld over een grote stolpboerderij uit de 18e eeuw en de wierschuur. Elke suite heeft haar eigen charme, variërend van thema: tuin, farm, wellness, deluxe of superior. De kamers zijn voornamelijk geschikt voor twee personen, dus het is de ideale plek voor een (romantisch) weekendje weg met je partner. Maar natuurlijk kun je ook gewoon met een vriend(in) bij Op Oost terecht, want er is genoeg te doen. Van een wild- en pluktour in de eetbare tuin tot yogalessen die je kunt bijboeken, en dan hebben we het nog niet eens over de activiteiten die het eiland zelf te bieden heeft.

En als je dan toch bij Op Oost gaat slapen, schuif dan ook aan bij het Kook Atelier. Met dezelfde visie probeert ook Kook Atelier een ode te brengen aan de natuur. Met een wisselend menu, “Served By Nature“, neemt de chef je mee op een culinaire reis over het eiland. Ervaar de Texelse natuur op je bord.

Op Oost

De Leeuwenburcht

De Leeuwenburcht

Midden in het charmante dorpje Den Burg vind je de luxe suite van De Leeuwenburcht. Deze heerlijke Airbnb is van alle gemakken voorzien. Van een goed uitgeruste keuken (met eigen koffiezetapparaat en prachtig servies) tot een comfortabel queensize bed. Bovendien beschikt het over een klein terras met een heerlijke plofstoel, ideaal om neer te strijken na een dag op het strand of na een wandeling. Het liefste met een glas wijn of een kop koffie in de hand.

Het dorpscentrum bevindt zich op loopafstand, dus je kunt gemakkelijk naar Texelse Branding voor een uitgebreid ontbijt, waar ze hun eigen brood en koffie maken. Zelfgemaakt is altijd lekkerder, en dat proef je hier zeker.

De Leeuwenburcht

Hotel de Lindeboom

Hotel de Lindeboom

In Texel staat de tijd al een tijdje stil. En dat hoeft zeker geen slecht ding te zijn. En dat laat hotel De Lindeboom maar al te goed zien. Met een klassieke stijl biedt dit hotel de perfecte plek om echt even thuis te komen op het eiland.

Een tip van Flip: boek alvast een fles prosecco of een bos bloemen bij je kamer, want dan voel je je helemaal thuis als je binnenkomt.

De kamers zijn lekker groot met veel licht. Heerlijk klassiek, met een modern tintje. Erg minimalistisch ingericht, maar wel met alle gemakken voorzien. Hun motto: alles voor een zorgeloos verblijf.

Reserveer een kamer bij De Lindeboom

B&B Sommel & Salt

B&B Sommel & Salt

Van lekker klassiek naar lekker kneuterig en heul gezellig. De gehele bovenverdieping staat ter beschikking, met een eigen doorgang door middel van een trap, kun je net doen alsof je een echte local bent. Deze B&B is geschikt voor 5 personen. Er is dus genoeg plek op de bovenverdieping. Met veel hout en veel licht is het erg fijn om hier te verblijven. De aankleding is minimalistisch, maar wel met de juiste hoeveelheid ‘jeu’ (hier een plantje, daar een schattig kussentje, je snapt).

De locatie is heerlijk, lekker midden in de Waal. Er is in deze accommodatie geen mogelijkheid om te koken (wel om even een lekker prakkie op te warmen, want oven en magnetron zijn aanwezig), maar dat is geen probleem, want er is genoeg leuks in de buurt voor een lekker happie en een drankkie.

Reseveer hier de B&B Sommel & Salt

 

Smulpot

Smulpot

Een boutique hotel en een restaurant in één, heerlijk zo’n combi deal. Nog lekkerder als alles tot in de puntjes verzorgd is. Van de zeepjes die al klaarstaan in de douche tot de accessoires die het interieur helemaal afmaken. Er zijn zeven kamers in dit boutique hotel, met in elke kamer een dik, vet groot kingsize bed om lekker op neer te ploffen.

En de eigenaren van De Smulpot begrijpen ook heel goed dat je hier voor je rust komt. Dus de optie om lekker lang uit te slapen en dus later uit te checken, is ook zeker bij te boeken. Genieten geblazen.

De locatie van Smulpot is lekker centraal; bos, strand, zee en het gezellige dorp Den Burg zijn op loopafstand. Het is het perfecte startpunt om alles van het eiland mee te pakken. En binnen no-time ben je weer terug in het heerlijke warme nest van Smulpot.